Results Show Season 2019/2020

BUDAPEST, HUN

08.02. & 09.02.2020

 

Beaver Bobcats ARCHIMEDES

 

* BEST CAT IN SHOW *

 

Best Cat (Thomas Andersen, DEN)

Best Longhair Cat (Nicki Fenwick-Raven, GBR)

2nd Best Cat (Francesca Gagern, AUT)

2nd Best Longhair Cat (Nicki Fenwick-Raven, GBR)

3rd Best Cat (Francesca Gagern, AUT)

3rd Best Cat (Thomas Andersen, DEN)

6th Best Cat (Pascale Portelas, FRA)

5th Best Longhair Cat (Lisbeth van Mullem, NED)

6th Best Cat (Pascale Portelas, FRA)

5th Best Longhair Cat (Lisbeth van Mullem, NED)

 

STOCKERAU, AUT

18.01. & 19.01.2020

 

Beaver Bobcats ARCHIMEDES

 

5th Best Cat (Tomoko Vlach, AUT)

6th Best Cat (Tomoko Vlach, AUT)

6th Best Cat (Katharina Krenn, AUT)

7th Best Cat /Erwin Van Den Bunder, BEL)

 

Beaver Bobcats AMADEUS

 

Best Longhair Cat (Monika Dany, AUT)

5th Best Cat (Vlada Beninya, RUS)

SZEKESFEHERVAR, HUN

29.12. & 30.12.2019

 

Beaver Bobcats ARCHIMEDES

 

Best Cat (Tomoko Vlach, AUT)

3rd Best Cat (MaryLise De Landtsheer, BEL)

4th Best Cat (Francesca Gagern, AUT)

5th Best Cat (Erwin Van Den Bunder, BEL)

6th Best Cat (Katharina Krenn, AUT)

6th Best Cat (Katharina Krenn, AUT)

10th Best Cat (Steven Meserve, POR)

REISENBERG, AUT

30.11. & 01.12.2019

 

Beaver Bobcats ARCHIMEDES

 

4th Best Cat in Show

 

4th Best Cat (Andreas Kretschmer-Kraiczek, GER)

5th Best Cat (Andreas Kretschmer-Kraiczek, GER)

6th Best Cat (Jane Allen, GBR)

7th Best Cat (Jane Allen, GBR)

7th Best Cat (Francesca Gagern, AUT)

8th Best Cat (Vlada Beninya, RUS)

9th Best Cat (Francesca Gagern, AUT)

10th Best Cat (Philippa Holmes, GBR)

6th Best Longhair Cat (Nicki Fenwick-Raven, GBR)

6th Best Longhair Cat (Nicki Fenwick-Raven, GBR)

 

Beaver Bobcats AMADEUS

 

7th Best Male (Vlada Beninya, RUS)

KLADNO, CZE

19. & 20.10.2019

 

Beaver Bobcats ARCHIMEDES

 

3rd Best Cat (Karen Stinson, FRA)

4th Best Cat (Monika Dany, AUT)

4th Best Cat (Jean Marc LaGarde, FRA)

5th Best Cat (Karen Stinson, FRA)

7th Best Cat (Monika Dany, AUT)

8th Best Cat (Jean Marc LaGarde, FRA)

9th Best Cat (Pascale Portelas, FRA)

9th Best Cat (Pascale Portelas, FRA)

3rd Best Longhair Cat (Geraldine Tessins, BEL)

VÖSENDORF, AUT

TICA REGIONAL EUROPE SOUTH

05. & 06.10.2019

 

Beaver Bobcats ARCHIMEDES

 

2nd Best Cat (Francesca Gagern, AUT)

3rd Best Cat (Francesca Gagern, AUT)

3rd Best Cat (Susanna Shon, USA)

3rd Best Longhair Cat (Susanna Shon, USA)

3rd Best Longhair Cat (Philippa Holmes, GBR)

5th Best Cat (Kurt Vlach, AUT)

10th Best Cat (Philippa Holmes, GBR)

 

Beaver Bobcats AMADEUS

 

10th Best Longhair Cat (Susanna Shon, USA)

 

SZIGETSZENTMARTÓN, HUN

20. & 21.07.2019

 

Beaver Bobcats ARCHIMEDES

 

* BEST CAT IN SHOW *

 

Best Longhair Cat (Karen Stinson, FRA)

Best Cat (Karen Stinson, FRA)

Best Cat (Erwin van den Bunder, BEL)

Best Cat (Katharina Krenn, AUT)

Best Cat (Andreas Kretschmer-Kraiczek, GER)

2nd Best Cat (Mary-Lise de Landtsheer, BEL)

Best Cat (Katharina Krenn, AUT)

Best Cat (Andreas Kretschmer-Kraiczek, GER)

Best Cat (Mary-Lise de Landtsheer, BEL)

Best Cat (Erwin van den Bunder, BEL)

 

Sweet Wolverines PEPPER POTTS

 

3rd Best Longhair Cat (Karen Stinson, FRA)

 

ZNOJMO, CZE

18. & 19.05.2019

 

Beaver Bobcats ARCHIMEDES

 

* BEST CAT IN SHOW *

 

Best Cat (Kurt Vlach, AUT)

Best Cat (Tomoko Vlach, AUT)

Best Cat (Francesca Gagern, AUT)

Best Cat (Francesca Gagern, AUT)

Best Longhair Cat (Nicki Fenwick-Raven, GBR)

2nd Best Cat (Kurt Vlach, AUT)

2nd Best Cat (Tomoko Vlach, AUT)

2nd Best Cat (Nicki Fenwick-Raven, GBR)

7th Best Cat (Steven Meserve, GBR)

7th Best Longhair Cat (Steven Meserve, GBR)

 

Sweet Wolverines PEPPER POTTS

 

Best Female/2nd Best Cat with White (Tomoko Vlach, AUT)

5th Best Cat (Kurt Vlach, AUT)

7th Best Longhair Cat (Nicki Fenwick-Raven, GBR)

10th Best Longhair Cat (Steven Meserve, GBR)